PREMIUM „AЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ТЕНИСКИ ТУРНИР НА КОЈ УЧЕСТВУВААТ 84 ТЕНИСЕРИ ОД СВЕТОТ

Меѓународниот турнир кој во периодот од 7 до 13  јуни годинава се одржува на терените на Тенискиот клуб „Југ “од Скопје се одигрува под името Premium, во чест на Премиум центарот за здрав живот и физикална рехабилитација што од неодамна функционира во склоп на Клиничката болница „Аџибадем Систина“. На овој турнир му претходеа уште два […]

Известување

Почитувани, Клиничката болница „Аџибадем Систина“ ве известува дека Премиум центарот за спортска рехабилитација и корективни вежби на справи кој функционира во рамки на болницата, од денеска повторно работи и е отворен за граѓаните. Согласно Одлуката на Владата за измена на рестрикциите преземени поради коронавирусот, од 12 мај важат нови правила за движењето и групирањето на […]

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ОТВОРА PREMIUM PHYSICAL THERAPY & SPORT CENTER – ИНТЕГРИРАНА ПРИКАЗНА ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

Распространет на површина од 1.130 метри квадрати опремен со  современи ординации и апарати за физикална терапија, фитнес-сала со најмодерни справи, сали за аеробик, пилатес, јога, нутриционистичко советувалииште, парна бања, финска сауна и две ВИП-соби за масажа, Premium Physical Therapy & Sport Center, во склопот на Клиничката болница „Аџибадем Систина“, денеска ги отвора вратите за посетителите. […]

Нашите физиотерапевти дел од Македонската фудбалската репрезентација

Македонската фудбалската репрезентација вчера славеше победа над Германија со 1-2. По Европското првенство, сега нашата репрезентација сериозно е во игра и за уште еден историски, уште поголем успех – пласман на Мундијалот. Горди сме на успехот на нашата репрезентација, а особено се радуваме и гордееме што нашите физиотерапевти Бојан Цаневски и Бојан Силјаноски беа дел […]