ДВЕ ГОДИНИ „ПРЕМИУМ СПОРТ ЦЕНТАР“ – ГРИЖАТА ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ ПРОДОЛЖУВА

Спортскиот центар „Премиум“ одбележува две години од основањето на идејата на едно место да се создаде целосно интегриран центар за здрав живот. За овие две години центарот успеа да остави значен печат на препознатливост и уникатност според самиот концепт на работа, кој покрај делот за фитнес вклучува и совети за здрава храна, физикална терапија, медицинска […]

ЕДНА ГОДИНА – ПРЕМИУМ СПОРТ ЦЕНТАР, НАЈСОВРЕМЕН ЦЕНТАР КОЈ НУДИ ИНТЕГРИРАН ПРИСТАП ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

Најмодерно опремениот центар за здрав живот во земјава заокружи една година од отворањето. Премиум спорт центар нуди комплетно интегрирана грижа, физикална терапија, медицинска и спортска рехабилитација, совети за здрава исхрана, масажи, парна бања и финска сауна. По повод првиот роденден на Премиум спорт центар, месецов се реализираат низа спортски активности, попусти за членарини, како и […]

СО РЕФОРМЕР И КАДИЛАКПИЛАТЕСОТ СЕ АКТИВИРА СЕКОЈ МУСКУЛ НА ТЕЛОТО

Renata - reformer kadilak

Празниците секогаш одат рака под рака со неколку килограми плус, а по празниците време е да се вратите на здравите навики и физичката активност. За добар старт и поголема мотивација пробајте нови вежби или спорт што не сте го практикувале. Доколку сакате нешто ново, поразлично од претходно, нешто што ќе ви помогне да го разбудите […]

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ СО ПРЕМИУМ СПОРТ ЦЕНТАР СПОНЗОР НА УШТЕ ЕДЕН ТЕНИСКИ МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР

Премиум спорт центарот за здрав живот и физикална рехабилитација при Клиничката болница „Аџибадем Систина“ повторно е партнер и спонзор на тениски настан кој го организира Тениската федерација на Македонија. Во периодот од 26 септември до 3 октомври годинава на терените на Тенискиот клуб Југ од Скопје ќе се одржи турнир кој е дел од календарот […]

Луѓето кои вежбаат се задоволни од својот изглед, имаат повеќе самодоверба и се попродуктивни: Личен тренер Рената Младеновска за Женски магазин

Физичката активност е половина здравје. Луѓето кои се физички активни се поздрави, но и изгледаат подобро. Вежбачите уживаат во активноста, но што со оние кои сакаат да вежбаат, но немаат соодветна мотивација за да започнат со вежбање. За нив овде се личните тренери кои ќе им помогнат да се изборат со мрзата, да ги бодрат […]

Познатиот ракометар Филип Миркуловски во посета на Premium – центар за здрав живот

Ракометарот Филип Миркуловски денеска беше во посета на најсовремениот и модерно опремен Премиум центар за здрав живот и физикална терапија. Се запозна со капацитетите и можностите што ги нуди центарот, а имаше прилика да го запознае и целиот тим на одделот. „Одлично место за рехабилитација и релаксација, сум посетил многу вакви центри до сега, но ова […]

Дел од најдобрите тенисери во Македонија: Започна Дејвис купот, „Аџибадем Систина“ златен спонзор

Од денеска започнуваат натпреварите од Дејвис купот во тенис кои до 26 јуни ќе се одржуваат во Македонија, а на кои златен спонзор е Клиничката болница „Аџибадем Систина“. На ова важно натпреварување во белиот спорт ќе учествуваат девет репрезентации – Македонија, Андора, Албанија, Косово, Азербејџан, Ерменија, Сан Марино, Молдавија и Црна Гора. Во земјава ќе […]

ВТОР НАТПРЕВАР НА ЕВРОПСКО ПАНДЕВ И ЕЛМАС ЗА ФИЗИОТЕРАПЕВТИТЕ НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“: ТИЕ СЕ НАЈВАЖНА АЛКА

Неколку часа пред вториот натпревар на Македонската репрезентација на Европското првенство, македонските фудбалери интензивно се подготвуваат. Ова е клучен натпревар за нашите кои вечерва ќе ги одмерат силите со Украинците, натпревар кој треба да го исцрта понатамошниот пат на нашата земја на овој голем европски фудбалски настан на кој настапуваме прв пат. Подготовките се интензивни, […]

ПАНДЕВ, ЕЛМАС И АНГЕЛОВСКИ ВО НАЈДОБРИОТ ПРЕМИУМ ЦЕНТАР НА „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“- ОВА Е ЕВРОПСКО

Фудбалската еуфорија кулминира пред стартот на Европското првенство, а спортскиот натпреварувачки дух во следниот период ќе ги потенцира заедништвото, гордоста на успесите и очекувањата за што подобар резултат на македонската фудбалска репрезентација. Фудбалерите веќе нè направија горди, а кон нив сега е целиот притисок да ја комплетираат приказната. Сега најдобрите меѓу нив добија и нов […]

„Аџибадем Систина“ спонзор на Дејвис куп и на два други меѓународни тениски турнирa што се одржуваат во Македонија

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ е златен спонзор на три меѓународни тениски турнири кои ги организира Тениската федерација на Македонија. Станува збор за меѓународни турнири на кои учествуваат тенисери од повеќе земји, а во организацијата болницата се вклучува и со дополнителна медицинска поддршка и обезбедува доктори и  физиотерапевти кои во текот на натпреварите се грижат за […]